1. Alıcı kargo bilgilerini eksiksiz ve doğru vermekle yükümlüdür.

2. Alıcının hatalı olarak verdiği bilgiler nedeniyle kargonun iadesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

3. Alıcı kargo paketine yazılması için telefon numarasını ve alıcının ismini vermelidir.

4. Paket ve ürün zarar görmüş ise mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturularak ürünün teslim alınmaması gerekmekte ve firmamızla iletişim kurulması gerekmektedir. Tutanak tutturulmadan alınmış hasarlı ürünler firmamızca ve kargo firmasında sağlam ulaştığı kabul edilmektedir. Firmamız müşterimiz tarafından kargo bilgilerini talep edildiğinde vermekle yükümlüdür. Müşteri kargo firmasının bulunmaması durumunda hizmet veren kargo ile ürünü isteme hakkına sahiptir.

       5. Kargonun alıcıya ulaşamaması durumunda bıraktığı 3. şahıslar firmamız bilgisi dışında olacağından bu durumdan firmamız sorumlu tutulamaz.

6. Kargonun alıcıya ulaşamaması, teslim yerinde bulamaması gibi konulardan firmamız sorunluluğunda değildir.

7. Kargoda yaşanabilecek gecikmeler firmamız sorumluluğunda değildir.

8. Teslimat yapılacak yerde kargo şubesinin bulunmaması nedeniyle alıcının merkezi kargo şubesine çağrılması firmamız sorumluluğunda değildir. Kargolar köylere ve bazı ilçelere taşıma yapmamaktadır.

9. Ürünün zamanında ulaşmaması durumunda iletişim numaralarımızda bize ulaşılarak paketin takibi yapılabilmektedir.

10. Yurtdışı gönderilerde ise fiyat bilgilerinin yanında süreler yazmaktadır. Yurtdışı gönderilerde bazen olumsuz hava koşulları, son yıllarda sık yaşanan yanardağ patlamaları, gümrük kontrolleri kargonun ulaşma süresini uzatmaktadır. Bunu önceden dikkate alınız.

11. Türkiye sınırlarından çıkan kargonun gümrük işlemleri tarafımızca yapılmasına rağmen bazen ulaşan ülke gümrüğünde incelemeye tabi tutularak vergi çıkartılabilir. Bu durumda

12. Siparişlerinizi kargoda yaşanabilecek gecikmeleri göz önüne alarak veriniz.

13. Siparişlerinizi mağazamızdan verebilirsiniz. Mağazamızdan yada online verdiğiniz siparişleri mağazamıza ulaşarak teslim alabilirsiniz.